Namai iš maumedžio

Nuotraukas William Sokolenko
(www.pbase.com)

Maumedis statybai naudojamas nuo senovės, yra įrodymų, jog kai kurie namai Rusijoje išsilaike apie 800 metų. Būsto rentimas iš maumedžio būtų vienas ekologiškiausių statybos būdų, nes šio medžio išaugimo procentas laikomas didesniu nei iškirtimo. Tad kodėl nepasistatyti namo nepakenkiant gamtos pusiausvyros išlaikymui?

Medienos kainos (spausti čia).

Namas iš maumedžio – namų karalius?

Maumedis – išauga nuo 25 iki 40 metrų ir skersmuo siekia 60 cm. Auga rytiniuose ir dalyje vakarų Sibiro (ypatingai Krasnojarske ir Irkutsko teritorijoje). Šis medis reikalauja ilgų šaltų žiemų, kad įgytų pagrindines savybes ir taptų nepakeičiama žaliava namų statybai.

Patvarumas. Sibiro maumedžio mediena turi ypatingai aukštą tankį (1770lbs/m3; pušies tankis – 1500lbs/m3). Aukštas tankis tiesiogiai įtakoja atsparumą puvimui. Pagal patvaruma maumedis prilyginamas ąžuolui. Pagal Brinelio skalę ąžuolo stiprumas lygus 110, o maumedžio 109 vienetams.

Ilgaamžiškumas. Tyrimais apskaičiuota, kad 75-90% maumedžio medienos sudaro branduolinė (širdinė) mediena. Širdinė medžio dalis yra tanki, mažiau pralaidi ir daugiau patvari nei balana. Tai yra labai reta savybė tarp kitų medžių. Pagal Europos standartą (EH 350-2) maumedžio patvarumas/stabilumas priskiriamas prie geriausių, kai pušis patenka į vidutinių grupę.

Atsparumas įtrukimams. Maumedis kietas medis, atsparus lenkimui. Maumedžio kietumas Janka skalėje 7095 lbs/cm2, o pusies 5611 lb/.cm2. Čia galima išvesti lygybę – kietas medis – atsparus įtrūkimams; mažiau įtrūkimų – didesnis atsparumas drėgmei ir piktybiniams grybams prasiskvebti.

Nemėlynuoja. Maumedžio požievinis sluoksnis yra plonas ir jis yra pilnai pašalinamas nužievinimo metu. Dėl šios priežasties net esant šiltam orui ar sakų tekėjimo laikotarpiui, maumedžio rąstai – nemėlynuoja.

Grožis. Maumedžio mediena turi aiškius kasmetinius žiedus, tiesų pluoštą, tolygią tekstūrą. Spalvinė paletė driekiasi nuo blyškios medaus iki raudonai- rudos spalvų derinių.

Naudingas sveikatai. Maumedis dėl savo biologiškai aktyvių medžiagų, antioksidantų, padeda organizmui kovoti su įvairiomis ligomis, ypatingai susijusiomis su stresu, užteršta aplinka ir radiacija. Jo medienoje yra panašių medžiagų kaip ir kedro, kurios veikia kaip natūralus antiseptikas.

Dauguma kitų maumedžio privalumų priklauso nuo anksčiau išvardintų medienos savybių. Galima paminėti, kad namas iš maumedžio yra ekonomiškas, dėl termoizoliacijos ir mažo medienos kokybės kitimo dėl aplinkos poveikio. Taip pat Maskvos Miškų Universitetas pateikė įdomius tyrimus, kad maumedis yra dvigubai sunkiau pagaunamas ugnies nei pušis.

Vienintelis maumedžio trūkumas, kuris paliečia ne klientą, o gamintoją - jis yra sunkiai išdirbamas, dėl jo tankio. Sudėtingas džiovinimo procesas, kuris užima daug laiko ir reikia laikytis detalaus grafiko. Daug medžių dėl klimato ir vėjų išauga kreivi, tad juos yra sudėtinga išpjauti ir reikalinga atranka.

PASTABA. UAB "Tektum" nėra namų statytojas, tačiau mes tiekiame medieną pagal užsakymus/brėžinius. Galime rekomenduoti patįrusius namų sukirtėjus ir padėti vykdyti Jūsų projektą pagal atskirą susitarimą. Siųskite savo užklausimą (spausti čia).

 

Medienos produktai
Kedriniai namai
Neeilinė architektūra
Dailylenčių ruošiniai
Maumedžio ruošiniai