Kedriniai namai

Kedriniai namai – tai tradicijos ir technologijos, rustikos ir modernumo kūrinys. Būsto rentimas iš rąstų yra viena seniausių statymo technologijų, gimusi šiaurės kraštuose, Sibiro regione. Šimtmečius tobulinti skandinavų rąstiniai namai pasitelkiant moderniąsias technologijas dabar yra vieni patvariausių statinių. Tuo tarpu rąstinių ir karkasinių konstrukcijų derinimas leidžia sukurti namą, kuris atitinka šiandienos architektūros šablonus, o tuo pačiu išsaugo natūralią kedro medienos prabangą.

Kedriniai namai yra statomi iš 200 - 300 metų senumo medžių. Mes siūlome 22 ir 25 cm skersmens rąstus, kurie pagal Log Homes Counsil atliktą tyrimą atitinka optimalią šilumos varžą (R-value) mišrių temperatūrų klimate. Taigi, toks namas sutaupys jums iki 30% šildymo ir vėsinimo išlaidų, o taip pat bus ekologiškas.

Medienos kainos (spausti čia).

Kodėl Sibiro kedras?

Legendomis ir mitais apipintas Sibiro kedras yra viena geriausių statybinių medžiagų pasaulyje. Iš daugybės kedro privalumų pabandėme išskirti keletą svarbiausių:


  

Estetinis grožis. Sibiro kedro medienos spalvinė gama – tai švelniai rudos, gelsvos ir rožinės spalvų kompozicija. Medienos tekstūra yra minkšta, tad net vidinių sienų šlifuotas rąstas nereikalaus daugiau apdirbimo, o Jūs galėsite mėgautis natūraliu grožiu ir švelnia šiluma prisilietus.

Sterilumas. Mokslininkai nustatė, kad pastatai, pagaminti iš kedro, yra ypatingai sterilūs, mažiau nei 200 - 300 bakterinių ląstelių kubiniame metre. Reikia pažymėti, jog pagal medicininius standartus, netgi operacinėse leidžiama nuo 500 iki 1000 ligų nesukeliančių bakterinių ląstelių kubiniame metre.

Didžiulė šilumos izoliacija. Kedro mediena sudaryta iš žymiai daugiau mikroporų nei pušies, todėl kedrinės sienos žiemą ilgiau išlaiko šiltą oro temperatūrą, o vasarą toks namas greitai neprikaista. Dėl mikroporų gausos kedrinis namas intensyviai kvėpuoja – tai padeda palaikyti deguonies balansą ir sveiką oro drėgnumą.

Kvapų terapija. Kedro mediena skleidžia svaiginantį, malonų kvapą, kuris teigiamai veikia žmogaus emocinę sveikatą.  Pasak natūraliosios medicinos gydytojų, kedro kvapas mažina įtampą, stiprina imuninę sistemą, palengvina gijimą po sudėtingų ligų ir operacijų. Kedro aliejus nuo senovės naudojamas grožio, sveikatingumo procedūrose ir religiniuose ritualuose.

Atsparumas puvimui ir parazitams. Kedro medienoje gausu antibakterinių ląsteliu, kurios neleidžia prasiskverbti puvimo bakterijoms. Turbūt dėl šios priežasties Petras I pasirinko Sibiro kedrą laivų statybai, o vietiniai Sibiro gyventojai norėdami ilgiau mėgautis šviežiu pienu, tarą gamindavo irgi iš kedro. Taip pat Sibiro kedro medienos neliečia jokios parazitinės kirmėlės. Šią savybę pirmieji įvertino baldžiai, kurie pastebėjo, kad balduose pagamintuose iš kedro niekada negyvena kandys ar blakės. Net jei baldas pagamintas iš kitos medienos "sibiriečiai" įdeda kedro riešutų ar gabaliuką kedro medžio, kad apsisaugotų nuo šiu parazitų.

PASTABA. UAB "Tektum" nėra namų statytojas, tačiau mes tiekiame medieną pagal užsakymus/brėžinius. Galime rekomenduoti patįrusius namų sukirtėjus ir padėti vykdyti Jūsų projektą pagal atskirą susitarimą. Siųskite savo užklausimą (spausti čia).

 


 

Medienos produktai
Kedriniai namai
Neeilinė architektūra
Dailylenčių ruošiniai
Maumedžio ruošiniai